Pellet


Co to jest pellet?

Pellet to małe (6 - 8 mm), pachnące świeżym drewnem granulki uzyskane z odpadów drzewnych - iglastych lub/i liściastych. Pellet jest drzewnym biopaliwem stałym przeznaczonym do spalania w nowoczesnych kotłach, kominkach oraz palnikach w celu wytworzenia energii cieplnej na potrzeby grzewcze. Dzięki optymalnemu procesowi spalania w urządzeniach grzewczych emisje gazów szkodliwych są minimalne, a emisję CO2 uznaje się za zerową. Pellet jest jednym z najczystszych znanych i używanych odnawialnych paliw na świecie.
 
Spalając pellet nie przyczyniasz się do powstawania smogu!
 

Gdzie używać pellet?

Pellet zyskuje coraz więcej zwolenników, ponieważ stanowi tanie, efektywne, łatwe w transporcie, magazynowaniu i w użyciu paliwo energetyczne. Jest doskonałą alternatywą dla węgla czy oleju opałowego.

Pellet wykorzystywany jest w każdego rodzaju miejscach, gdzie potrzebna jest energia cieplna:
- domy jednorodzinne,
- wspólnoty mieszkaniowe,
- ośrodki wczasowe i sanatoria,
- hotele,
- miejsca użyteczności publicznej,
- szkoły,
- magazyny,
- obiekty sakralne,
- hale sportowe,
- zakłady produkcyjne,
- zakłady pracy.
 

Jak używać pellet?

Ogrzewanie domów za pomocą pelletu staje się coraz łatwiejsze. Na rynku dostępne są już bezobsługowe kotły do spalania granulatów, które nie różnią się w eksploatacji od tych na olej opałowy. Wymiana urządzenia nie wymaga zmiany lub przebudowy już istniejącej instalacji c.o., a co najważniejsze, koszt inwestycji zwraca się już w ciągu kilku lat.

Dojazd od ulicy Podkarpackiej z drogi krajowej 28 od strony drogi w kierunku SANOK i od drogi w kierunku JASŁO.        → pobierz MAPĘ